ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

این کشور دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیاست ومدارکی که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صادر می شود در کل دنیا شناخته شده است. تحصیلات عالی در ایالات متحده انعطاف پذیر است. دانشجویان می توانند قبل از این که رشته اصلی خود را انتخاب کنند، رشته های تحصیلی در زمینه های گوناگون را بررسی کنند.

در مقطع لیسانس برنامه های  مبتدی ،عالی و پیشرفته وجود دارد. در مقطع فوق لیسانس دانشجویان موقعیت کار مستقیم با افراد خبره در رشته ی تحصیلی خود را دارند و همچنین فرصت های تحقیقاتی و آموزشی فراوانی برای آنان وجود خواهد داشت.مدارک صادر شده از آمریکا در تمام دنیا شناخته شده است و برتری متقاضیان کار در سرار دنیا خواهد بود.

ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

سطح اول آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا “مقطع کارشناسی” نامیده می شود که طی آن به دانشجو مدرک لیسانس هنر(AB)و یا لیسانس علوم (BS)اعطا می شود.

اکثر برنامه های تحصیلی ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان دوره کارشناسی، چهار ساله است و اتمام تحصیلات دوره متوسطه برای ورود به این مقطع کافی است. دانشجویان سال اول، دوم و سوم کالج نیز می توانند خود را به مقطع کارشناسی ایالت متحده منتقل کنند و تحصیلات خود را همان جا ادامه دهند.

کالج های ایالات متحده معمولاً شما را قادر می سازند تا علاوه بر رشته اصلی تان، یک رشته فرعی را نیز انتخاب کنید، یا در صورت تغییر نظر، رشته اصلی تان را تغییر دهید؛ هرچند انجام این کار با مرور زمان احتمالاً سخت تر خواهد شد. بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها این امکان را به دانشجویان می دهند تا با آمیختن دو یا چند رشته تحصیلی، رشته اصلی مورد علاقه خودشان را دنبال کنند

دانشجویان می توانند موضوع یا موضوعاتی که دوست دارند تحصیلاتشان روی آنها متمرکز باشد را انتخاب کنند که به آن رشته ی اصلی گفته می شود. ممکن است دوست  داشته  باشید با گذراندن کلاس های مکمل در یک حوزه ی دیگر، در کنار رشته اصلی خود  یک رشته فرعی هم داشته  باشید.این حوزه ی دوم معمولاً در تکمیل حوزه ی اول انتخاب می شود. برای مثال، کسانی که رشته اصلیشان در زمینه کسب و کار است رشته فرعیشان را اقتصاد انتخاب می­کنند.

بنا بر اخبار آمریکا و گزارش های جهان بسیاری از کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده، ازجمله چندی از برترین دانشکده های کشور به دانشجویان بین المللی کمک مالی ارائه می دهند.

دانشگاه ها و هزینه های ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

U.S. News rank and category Average aid awarded to international undergraduates during 2015-2016 Number of international students who received aid during 2015-2016 School name (state)
1, National Liberal Arts Colleges $59,674 94 Williams College (MA)
5 (tie), National Universities $59,000 160 Stanford University (CA)
2, National Liberal Arts Colleges $58,477 159 Amherst College (MA)
5 (tie), National Universities $57,727 189 Columbia University (NY)
38 (tie), National Liberal Arts Colleges $57,250 90 Skidmore College (NY)
38 (tie), National Liberal Arts Colleges $57,107 163 Trinity College (CT)
2, National Universities $56,268 559 Harvard University (MA)
8 (tie), National Universities $55,213 173 Duke University (NC)
3 (tie), National Universities $54,954 336 Yale University (CT)
3, National Liberal Arts Colleges $54,873 91 Wellesley College (MA)