مزایای ویزای تحصیل در اتریش

  • هزینه ی پایین تحصیل در اتریش بدون نیاز به ارائه ی مدرک زبان آلمانی
  • امکان انتقال واحدهای گذرانده در دانشگاه های سرسری و آزاد و اخذ مدرک از دانشگاه های اتریش
  • اجازه ی اقامت یکساله در اتریش بعد از اتمام تحصیل(دریافت کارت قرمز سفید قرمز) توسط یافتن کارفرما و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در اتریش
  • دریافت اقامت دائم این کشور پس از 2 سال اشتغال و پرداخت بیمه و مالیات
  • عدم محدودیت سنی برای پذیرش در دانشگاه های این کشورمتن کوتاه کنار عکس
تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

شرایط ایده آل برای تحصیل در اتریش

کشور اتریش یکی از زیبا ترین کشور ها با مکان های دیدنی بسیار است.این کشور که به زبان رسمی آلمانی صحبت میکند با توجه به شرایط اقتصادی و علمی که در آنهاست اعزام دانشجو به اتریش بسیار صورت میپذیرد. اعزام دانشجو به اتریش از کشور خودمان هم رو به افزایش است و خواهان زیادی دارد.برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد

در بین تمامی کشورهای اروپایی می توان گفت اتریش بهترین کشور برای ادامه تحصیل از نظر شرایط زندگی و هزینه ها می باشد. کشور اتریش سابقه ای طولانی در آموزش و پرورش دارد و کیفیت تدریس در مراکز آموزشی اتریش در سطح بالای جهانی قرار دارد.سیستم آموزشی پیشرفته و ارائه مدارک معتبر به فارغ التحصیلان از جمله دلایل جذب دانشجوی خارجی به اتریش است.

  • تحصیل در دانشگاه های اتریش رایگان است و اخذ پذیرش نیاز به مدرک زبان ندارد.

برای اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور مربوطه دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند سه ترم نیاز است که دوره زبان بگذرانند. هزینه دوره زبان برای هر ترم ۳۸۰ یورو میباشد.

  • کلیه دانشجویان در هر شرایط سنی میتوانند به آسانی در هر بانکی‌ حساب باز کرده و از کلیه خدمات بانکی‌ به صورت کاملا مجانی‌ برخوردار شوند.
  • شرایط گرفتن خانه یا خوابگاه برای کلیه دانشجویان در هر شرایط سنی نیاز به فیش حقوقی ندارند.
  • دانشجویان زیر ۲۷ سال میتوانند بلیت ماهانه برای وسایل نقلیه اعم از اتوبوس، مترو، قطارهای خیابانی با تخفیف ویژه خریداری کنند.

با توجه به شرایط ایده آل برای تحصیل در کشور اتریش، بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان عزیز در صدد هستند در این کشور ادامه تحصیل بنمایند. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، امکان تطبیق واحدهای گذرانده شده، هزینه های پایین تحصیل و زندگی، اخذ پذیرش از دانشگاههای ممتاز اتریش، امکان گذراندن دوره های زبان آلمانی در کالجهای این کشور از جمله مزایای بسیار چشمگیری هستند تا ادامه تحصیل در این کشور، هدف بسیاری از داوطلبان تحصیلات عالی شود.

برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد. به عبارت دیگر اگر شخصی دیپلمه باشد، یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد نمی تواند مستقیما برای دانشگاه های اتریش اقدام نماید، بلکه باید قبولی در کنور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند برای کالج اقدام کند. برای این منظور داوطلب می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا آزاد ) در رشته و مقطع مورد نظر است

شهریه هر ترم ۳۸۰ یورو ( نصف شهریه دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس و یک چهارم شهریه دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس) می باشد، که با شرایط معدلی مختلف بیشتر این مبلغ نیز به دانشجو مسترد می گردد.

مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیل در اتریش عبارتند از:

۱- کپی تمام صفحات پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

۲- دوازده قطعه عکس رنگی

۳- ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی

۴- ترجمه رسمی و تایید شده مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد

۵- ترجمه رسمی و تایید شده ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد

۶- دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی

۷- رزومه

۸- بیانیه هدف (Statement of Purpose )

۹- مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی (در صورت وجود)

۱۰- گواهی اشتغال به تحصیل ( ترجمه آلمانی گواهی اشتغال به تحصیل در همان مقطع که قصد گرفتن پذیرش را دارید ) گواهی اشتغال به تحصیل از ضروری ترین مدارک جهت گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش محسوب میگردد و گواهی اشتغال به تحصیل کلیه دانشگاههای ایران چه آزاد و چه سراسری مورد قبول می باشد .همچنین فارغ التحصیلان می توانند با مدرک کارنامه قبولی در یک مقطع بالاتر برای اخذ پذیرش اقدام کنند بعنوان مثال یک فارغ التحصیل کارشناسی باید برای گرفتن پذیرش در مقطع ارشد یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع ارشد همان رشته را داشته باشد یا کارنامه قبولی در دانشگاه آزاد یا سراسری همان رشته و مربوط به سال جاری را داشته باشد.

۱۱- گواهی عدم منع تحصیل (N.O.C ) از دانشگاه محل تحصیل قبلی

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش